Vessel Fragment (uncertain)
CG2015-4-742
From: Egypt | Nubia (uncertain)
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-742 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt | Nubia (uncertain) |
| Section | Egyptian |
| Materials | Travertine |
| Description | Travertine fragment, broken at one end, possibly from a vessel. |
| Height | 1.65 cm |
| Length | 3.08 cm |
| Width | 0.88 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.