Figurine
CG2015-4-739
From: Egypt | Nubia (uncertain)
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-739 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt | Nubia (uncertain) |
| Section | Egyptian |
| Materials | Mud |
| Description | Unfired mud figurine. |
| Height | 4.26 cm |
| Width | 2.12 cm |
| Depth | 2.41 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.