Vessel Fragment
CG2015-4-734
From: Egypt | Nubia (uncertain)
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-734 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt | Nubia (uncertain) |
| Section | Egyptian |
| Materials | Travertine |
| Description | Rim sherd from a travertine vessel. |
| Height | 2.54 cm |
| Width | 2.31 cm |
| Thickness | 0.91 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.