Weight (uncertain)
CG2015-4-727
From: Egypt | Nubia (uncertain) | Buhen (uncertain)
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-727 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt | Nubia (uncertain) | Buhen (uncertain) |
| Locus | H38 | W. Radim |
| Section | Egyptian |
| Materials | Stone |
| Description | Rectangular piece of stone, flat on the bottom, and peaked on the top. |
| Height | 1.22 cm |
| Length | 3.1 cm |
| Width | 1.84 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.