Figure (uncertain)
CG2015-4-716
From: Egypt | Nubia (uncertain)
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-716 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt | Nubia (uncertain) |
| Section | Egyptian |
| Materials | Mud |
| Description | Fragment of a mud figure. |
| Height | 1.15 cm |
| Length | 3.6 cm |
| Width | 2.7 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.