| Object Number | 87-16-181 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | France |
| Locus | Malbarret (?) |
| Section | European |
| Materials | Flint |
| Description | Fragment of banded flint, trapezoidal cross-section |
| Length | 4.6 cm |
| Width | 1.91 cm |
| Depth | 0.56 cm |
| Credit Line | Gift of University of Pennsylvania, Department of Anthropology, 1987 |
| Other Number | 2146 - Anthropology Department |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


