Blade
Point (uncertain)
Cast
87-16-180
From: Europe
Curatorial Section: European
| Object Number | 87-16-180 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Europe |
| Section | European |
| Materials | Plaster | Paint |
| Description | Fragment of plaster cast |
| Length | 3.17 cm |
| Width | 1.11 cm |
| Depth | 0.48 cm |
| Credit Line | Gift of University of Pennsylvania, Department of Anthropology, 1987 |
| Other Number | 2006 - Anthropology Department |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


