Ornament
CG2015-4-388
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-388 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Metal |
| Description | Metalwork of Horus(?). |
| Height | 9.1 cm |
| Width | 4.7 cm |
| Thickness | 1.1 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.