Stone Fragment
CG2015-4-368
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-368 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Stone |
| Description | Bottom fragment of a larger pot. "360 13My17" written on piece. |
| Height | 10.16 cm |
| Length | 6.35 cm |
| Width | 3.81 cm |
| Other Number | 360 13My17" - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.