Stone Fragment
CG2015-4-364
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-364 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Stone |
| Description | Fragment of a rounded piece of stone. "UT 23 Y. Dec29" written on stone. |
| Height | 8.89 cm |
| Length | 5.08 cm |
| Other Number | UT 23 Y. Dec29 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.