Stone Fragment
CG2015-4-360
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-360 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Diorite |
| Description | Diorite fragment (possibly part of a bowl) |
| Height | 2 cm |
| Length | 5 cm |
| Width | 5 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.