Sphere
CG2015-4-344
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-344 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Metal |
| Description | Spherical, hollow metal object. |
| Height | 3 cm |
| Length | 3 cm |
| Width | 3 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.