Weight
CG2015-4-343
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-343 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Iron |
| Description | Iron weight(?) |
| Height | 3.5 cm |
| Length | 4.5 cm |
| Width | 4.5 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.