Metal Fragment
CG2015-4-320
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-320 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Copper |
| Description | Copper fragment. Symetrical in shape, possibly a figure. |
| Height | 3.2 cm |
| Length | 1.2 cm |
| Width | 1 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.