Statue Base (uncertain)
CG2015-4-284
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-284 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Wood |
| Description | Wooden block, possible base for statue. |
| Height | 3.9 cm |
| Length | 11 cm |
| Width | 5.5 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.