Tube Fragment
CG2015-4-273
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-273 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Copper |
| Description | large copper tube fragment |
| Height | 2.54 cm |
| Length | 10.16 cm |
| Width | 2.54 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.