Handle
CG2015-4-205
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-205 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Metal |
| Description | Metal handle with circular opening at top, leave-type design at base. |
| Height | 10.16 cm |
| Length | 6.99 cm |
| Width | 4.45 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.