Sandal Fragment
CG2015-4-200
From: Egypt | Nubia
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-200 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt | Nubia |
| Locus | AN 203 |
| Section | Egyptian |
| Materials | Leather |
| Description | Leather fragment from a sandal sole. Bag marked "An 302." |
| Height | 10.16 cm |
| Length | 17.78 cm |
| Width | 0.32 cm |
| Other Number | AN 203 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.