Basket Fragment
CG2015-4-193
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-193 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Description | Fragment from a woven basket. |
| Height | 0.32 cm |
| Length | 7.62 cm |
| Width | 11.43 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.