Fragment
CG2015-4-158
From: Nubia (uncertain)
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-158 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Nubia (uncertain) |
| Section | Egyptian |
| Materials | Sandstone |
| Description | Fragment of sandstone, worked flat on three sides. Possibly the corner of a stela. |
| Height | 2.37 cm |
| Length | 5.54 cm |
| Width | 4.14 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.