Fragment
CG2015-4-157
From: Nubia (uncertain)
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-157 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Nubia (uncertain) |
| Section | Egyptian |
| Materials | Sandstone |
| Description | Sandstone fragment with three worked sides. |
| Height | 2.6 cm |
| Length | 5.99 cm |
| Width | 4.99 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.