Statue Fragment
CG2015-4-60
From: Nubia (uncertain)
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-60 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Nubia (uncertain) |
| Section | Egyptian |
| Materials | Bronze |
| Description | Bronze hand from a statue. |
| Length | 2.62 cm |
| Width | 1.1 cm |
| Thickness | 0.62 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.