Handle
29-108-431
From: Israel | Beth Shean
Curatorial Section: Near Eastern
| Object Number | 29-108-431 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Israel | Beth Shean |
| Section | Near Eastern |
| Materials | Bronze |
| Description | One end missing, the other end in the form of the head of a goose bent back to form a loop for attachment. Round in section. |
| Height | 6.5 cm |
| Width | 5.5 cm |
| Thickness | 0.5 cm |
| Credit Line | Expedition to Beth Shean (Beisan); Clarence Fisher, 1921-1928 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

