Metal Fragment
CG2015-4-19
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-19 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Bronze (uncertain) |
| Description | Three small fragments of metal (bronze?) found together in a plastic box. No indication of origin. |
| Height | 0.1 cm |
| Length | 1.1 cm |
| Width | 1.1 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.