Rim Sherd
CG2015-4-17
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-17 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Faience |
| Description | Fragment of a rim of a small blue faience bowl. |
| Height | 0.5 cm |
| Length | 1.9 cm |
| Width | 1.2 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.