Toy
Fragment
CG2015-10-118
From: Europe (uncertain)
Curatorial Section: Historic
| Object Number | CG2015-10-118 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Europe (uncertain) |
| Section | Historic |
| Materials | Wood |
| Description | 4 flat wood pieces, two of which are narrow, and two of which are broad. All edges are lipped llike they were designed to fit together |
| Length | 29.3 cm |
| Width | 12.05 cm |
| Thickness | 0.7 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.