Toy
Fragment
CG2015-10-117
From: Europe (uncertain)
Curatorial Section: Historic
| Object Number | CG2015-10-117 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Europe (uncertain) |
| Section | Historic |
| Materials | Wood |
| Description | 3 large pieces of wood, the longest of which has a split end and holes for a hinge, as well as pegs. The other two are flat and have two holes that line up |
| Height | 11.1 cm |
| Length | 28.4 cm |
| Thickness | 2.85 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.