Game
Fragment
CG2015-10-103
From: United States of America (uncertain)
Curatorial Section: Historic
| Object Number | CG2015-10-103 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | United States of America (uncertain) |
| Section | Historic |
| Materials | Wood |
| Description | Two rectangular pieces of wood, both nearly identical but one is shorter. A darker band on one could be evidence of adhesive |
| Length | 12.5 cm |
| Width | 2.45 cm |
| Thickness | 0.55 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.