Game
Fragment
CG2015-10-102
From: United States of America (uncertain)
Curatorial Section: Historic
| Object Number | CG2015-10-102 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | United States of America (uncertain) |
| Section | Historic |
| Materials | Wood |
| Description | A rectangular piece of wood with a small hole in one end. Has "25A" written in pen on one side. |
| Length | 9.9 cm |
| Width | 1.75 cm |
| Thickness | 0.5 cm |
| Other Number | 25A - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.