Game
Fragment
CG2015-10-101
From: United States of America (uncertain)
Curatorial Section: Historic
| Object Number | CG2015-10-101 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | United States of America (uncertain) |
| Section | Historic |
| Materials | Wood |
| Description | A small dark wood panel with a ridge on the long side and an oval in the center |
| Length | 3.5 cm |
| Width | 2.1 cm |
| Thickness | 0.2 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.