Top
Fragment
CG2015-10-76
From: Europe (uncertain)
Curatorial Section: Historic
| Object Number | CG2015-10-76 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Europe (uncertain) |
| Section | Historic |
| Materials | Wood |
| Description | A large cylinder about 3.5 cm tall and then a small cone ending in a black bulb |
| Height | 6.5 cm |
| Outside Diameter | 3.4 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.