Pipe
CG2015-10-74
From: Europe | Germany
Curatorial Section: Historic
| Object Number | CG2015-10-74 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Europe | Germany |
| Section | Historic |
| Materials | Ceramic |
| Description | Functional white pipe, very plain, has the word "Germany" molded on one side |
| Height | 4.3 cm |
| Length | 15.1 cm |
| Width | 2.05 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.