Block Puzzle
CG2015-10-70
From: Europe (uncertain)
Curatorial Section: Historic
| Object Number | CG2015-10-70 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Europe (uncertain) |
| Section | Historic |
| Materials | Wood |
| Description | 3 wood pieces, each has a central flat parts and cubes in the end. Two have reflected notch on the side of the flat part and the other has a much smaller notch. Possibly part of 29-191-162. |
| Height | 0.9 cm |
| Length | 9.4 cm |
| Width | 0.9 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.