Block Puzzle
CG2015-10-68
From: Europe (uncertain)
Curatorial Section: Historic
| Object Number | CG2015-10-68 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Europe (uncertain) |
| Section | Historic |
| Materials | Wood |
| Description | 11 wood pieces, each identical. Flat pieces with slight rounding at each end and two channels in one surface |
| Length | 4.5 cm |
| Width | 1.1 cm |
| Depth | 0.4 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.