| Object Number | 87-16-177 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Europe |
| Section | European |
| Materials | Flint |
| Description | Roughly triangular piece if gray-green flint |
| Length | 6.35 cm |
| Width | 3.81 cm |
| Depth | 0.95 cm |
| Credit Line | Gift of University of Pennsylvania, Department of Anthropology, 1987 |
| Other Number | 1585 - Anthropology Department |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


