| Object Number | 87-16-174 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | France | La Souquette |
| Section | European |
| Materials | Flint |
| Description | Irregular lithic of gray and cream flint |
| Length | 5.71 cm |
| Width | 2.7 cm |
| Depth | 0.87 cm |
| Credit Line | Gift of University of Pennsylvania, Department of Anthropology, 1987 |
| Other Number | 1579 - Anthropology Department |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


