| Object Number | 87-16-172 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Europe |
| Section | European |
| Materials | Flint |
| Description | Brown flint, roughy oval, triangular section |
| Length | 4.45 cm |
| Width | 2.54 cm |
| Depth | 0.48 cm |
| Credit Line | Gift of University of Pennsylvania, Department of Anthropology, 1987 |
| Other Number | 1571 - Anthropology Department |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


