| Object Number | 87-16-168 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Europe |
| Section | European |
| Materials | Plaster | Paint |
| Description | Plaster cast with grayish paint |
| Length | 9.53 cm |
| Width | 4.92 cm |
| Depth | 3.02 cm |
| Credit Line | Gift of University of Pennsylvania, Department of Anthropology, 1987 |
| Other Number | 533 - Anthropology Department |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


