Die
CG2015-10-27
From: Europe (uncertain)
Curatorial Section: Historic
| Object Number | CG2015-10-27 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Europe (uncertain) |
| Section | Historic |
| Materials | Bone |
| Description | 4 six-sided die, all faces have pips, very uniform |
| Height | 0.8 cm |
| Length | 0.8 cm |
| Width | 0.8 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.