Implement
30-14-236
From: United States of America | North Carolina
Curatorial Section: American
| Object Number | 30-14-236 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | United States of America | North Carolina |
| Culture Area | Southeast Culture Area |
| Section | American |
| Materials | Stone |
| Technique | Unfinished |
| Description | Like 30-14-237 but unfinished |
| Height | 1.9 cm |
| Length | 13.3 cm |
| Width | 10.2 cm |
| Credit Line | Gift of J. F. P. Merritt, 1930 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.