| Object Number | E3407B |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Gold |
| Description | Gold wire |
| Height | 0.16 cm |
| Length | 0.95 cm |
| Width | 0.95 cm |
| Credit Line | Gift of Ethelbert Watts, 1898 |
| Other Number | AES86 - AES |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

