Sansa
2014-16-30
From: Democratic Republic of the Congo
Curatorial Section: African
| Object Number | 2014-16-30 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Democratic Republic of the Congo |
| Section | African |
| Materials | Wood | Metal | Beads |
| Height | 6 cm |
| Length | 20.1 cm |
| Width | 10.8 cm |
| Credit Line | Gift of Ann Bradley Anderson in memory of Rev. John Chester Hyde, 2014 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




