Hair Comb
2014-16-25.1
From: Democratic Republic of the Congo
Curatorial Section: African
| Object Number | 2014-16-25.1 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Songe (uncertain) |
| Provenience | Democratic Republic of the Congo |
| Section | African |
| Materials | Plant Fiber (uncertain) | Cane (plant) |
| Height | 0.5 cm |
| Length | 20.9 cm |
| Width | 6.5 cm |
| Credit Line | Gift of Ann Bradley Anderson in memory of Rev. John Chester Hyde, 2014 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


