Ammunition Case
2014-16-19
From: Democratic Republic of the Congo
Curatorial Section: African
| Object Number | 2014-16-19 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Democratic Republic of the Congo |
| Section | African |
| Materials | Reed Fiber | Rope |
| Height | 6 cm |
| Length | 16.8 cm |
| Width | 13.6 cm |
| Credit Line | Gift of Ann Bradley Anderson in memory of Rev. John Chester Hyde, 2014 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




