| Object Number | 2014-18-1.2 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Dogon |
| Provenience | Mali |
| Section | African |
| Materials | Wood |
| Description | Horizontal piece |
| Length | 19.5 cm |
| Width | 4.5 cm |
| Depth | 1.5 cm |
| Credit Line | Gift of Mark P. and Peggy L. Curchack, 2014 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




