| Object Number | 2014-18-1.1 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Dogon |
| Provenience | Mali |
| Section | African |
| Materials | Wood |
| Description | Vertical piece |
| Height | 21.5 cm |
| Width | 6.5 cm |
| Depth | 2.9 cm |
| Credit Line | Gift of Mark P. and Peggy L. Curchack, 2014 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




