| Object Number | 29-64-252A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Indian |
| Provenience | India | Near Baramula |
| Section | Asian |
| Materials | Terracotta |
| Iconography | Goddess |
| Description | Plaque relief showing four armed goddess with a three pointed crown. |
| Height | 12.7 cm |
| Width | 8.89 cm |
| Credit Line | Alexander Scott Expedition to India, 1915-1918 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


