Sherd
40-16-332.22
From: Panama | Sitio Conte
Curatorial Section: American
| Object Number | 40-16-332.22 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Panama | Sitio Conte |
| Site Name | Sitio Conte |
| Culture Area | Central American |
| Section | American |
| Materials | Ceramic |
| Height | 9.5 cm |
| Width | 6.2 cm |
| Depth | 1.7 cm |
| Credit Line | Panama, Cocle Expedition; J. Alden Mason, 1940 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

