| Object Number | AF3477A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Zaire | Sangha River |
| Section | African |
| Materials | Metal | Wood |
| Description | Throwing knife. |
| Length | 33.5 cm |
| Width | 31 cm |
| Credit Line | Purchased from W. O. Oldman, 1912 |
| Other Number | 23845 - Field No SF |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


