| Object Number | 2014-17-76 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Bamana |
| Provenience | Mali |
| Section | African |
| Materials | Yarn | Mirror | Leather | Dye |
| Height | 10.5 cm |
| Length | 22.4 cm |
| Width | 19.4 cm |
| Credit Line | Gift of David C. and Karina Rilling, 2014 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




